2020. nov.
  Tégla...és újra tégla...

A mai hír bizony nem kellemes senki számára, de el kell fogadnunk. A téli hónapokban amúgy is kevés a látogató, évek hosszú tapasztalatait tekintve. Ezért javallom, hogy akit mégis érdekelne a múzeum, az itt, ezen a honlapon virtuálisan megteheti, akár a Tárlatvezertés -akár az Archívum, akár más résznél is, érdemes böngészni.

Ízelitőül bemutatom azt a két téglatípust, amiből néhányat találtunk ez évi ásatásaink folyamán a múzeumudvaron. Ezek a téglák az egykori református parókiából származnak. Felíratuk CS. REF EKL-- azaz Csengeri Református Eklézsia 1798. Az egyik téglán csak az Ek- szerepel, a másikon Ekl- rövidítés.látszik.

Hogy, a kedves virtuális látogatók egyéb kíváncsiságát is ki tudjam elégíteni, hetente egy- vagy két alkalommal bemutatunk érdekes régészeti- történeti, avagy dokumentumokat.
Természetesen a látogatási tilalom nem vonatkozik azon személyekre, akik valami érdekeset hoznának be a gyűjteményünk számára.

2020. nov.
  A járvány miatt a múzeum is bezár
Tisztelt Látogatóink! Intézményünk a 484/2020 (XI. 10.) számú kormányrendelet értelmében, a mai naptól (2020. XI. 11.), az élet és vagyonbiztonságot veszélyeztető, tömeges megbetegedést okozó koronavírus-járvány megelőzése érdekében a látogatók elől zárva tart.

Szíves megértésüket köszönjük! A döntés visszavonásig érvényes.Vigyázzunk egymásra!