2020. aug.
  Véget ért az ásatás...

2019 augusztus végén, tehát az egy éve elkezdődött régészeti feltárás immáron befejeződött ez év augusztus 3-án, hétfőn. Az elmúlt évi ásatás eredményeiről már jelent meg írás, a teljes összegzést a közeljövőben írja meg Jakab Attila vezető régész.

Mint már arról volt szó, tulajdonképpen a régi református parókia alapfalait tisztáztuk hozzávetőlegesen, melyet a most nyitott két új kis szelvény pontosított. Bár már ismertük a parókia építési dátumát egy korábbi feliratos tégla alapján- ami 1798 volt. Szerencsés véletlen folytán az alapozási árok aljáig kibányászott téglatörmelékek között 4-5 ép tégla és 3 nagyobb töredék is előkerült, így a téglákat tipizálni lehetséges. A téglák feliratai egyébként Cs Ref Ekl, és ez alatt, illetve felette a már említett évszám. A betűk és az évszám mérete is változik a téglákon.

A most augusztus elején nyitott két kisebb szelvényben a falmaradványokon kívül egyéb számottevő leletanyag sajnos nem került elő, mindemellett az ásatás eredményesnek mondható. Annál is inkább, mert ha nagy nehezen is – de megtaláltuk az altalajt, két méter közelében. A későbbiekben a Jósa András Múzeumban dolgozó geodéták és rajzolók a megtalált alapfalakból megszerkesztik a volt parókia alapfalait.

kapcsolódó: A Múzeum udvara még tartogathat meglepetéseket Katt ide!
Folytatódott az ásatás... Katt ide!
Ásatás a múzeum udvarán Katt ide!
Megkezdődtek az ásatások a csengeri múzeum udvarán Katt ide!
A múzeum falának rejtélye ...avagy miről mesél egy régi tégla Katt ide!