2020. aug.
  Színház a Múzeum udvarán

Az elmúlt hét, azaz aug. 9- től, egészen szombatig (aug. 15), a színházról szólt a történet Csengerben. Ugyanis városunk szülötte, Eszenyi Enikő hagyományteremtő szándékkal egyhetes „színészképzőt” szervezett településünkön, természetesen neves művészek és előadók irányításával és közreműködésével.

Számunkra azonban csak a múzeummal kapcsolatos történések az érdekesek. Enikő a Sirály-című Csehov darab egy jelenetének helyszínét a múzeum udvaron találta legmegfelelőbbnek bemutatni. Szerdától már itt próbáltak a szimpatikus ifjú szereplők, és szombat délelőtt megtartották a főpróbát Eszenyí Enikő irányításával. Ezt szeretnénk pár fotóval bemutatni. Az esti előadás képeit a későbbiekben tesszük közzé.