2019. szept.
  Különleges vendéget fogadhattunk városunkban
Szeptember 29-én, Toronto-ból érkezett hozzánk Michael Gervers, a Toronto-i Egyetem történész-régész professzora, aki Molnár József lányának, Verának volt férje, egészen annak tragikusan korai haláláig. Michael máig ápolja felesége, Jóska bácsi és a Molnár-családdal fennálló rokonság emlékét, számos érdekes történetet hallottunk tőle "Csenger tudósáról" és természetesen Veráról is, akinek számos személyes tárgyi emlékét a múzeumnak adományozta.

Lenyűgözte őt városunk szépsége és a múzeum anyagának gazdagsága, különösen a Molnár Józseffel és Verával kapcsolatos tárló. Útján elkísérte Forbáth Péter orvos-professzor, és Felvégi Rita jezsuita önkéntes is.

Tartalmas, és a múzeum ügyeit érintő kérdésekben is elbeszélgettünk a múzeum parasztszobájában

Reményeink szerint jövőre újra itt köszönthetjük őket egy könyvbemutatón, ugyanis terveink között szerepel Molnár József összes Csengerrel kapcsolatos írásának egy kötetben történő megjelentetése, melyhez Gervers professzor úr anyagi hozzájárulását is felajánlotta. Köszönettel tartozunk Kimák Grétának, aki tolmácsként segítette közös kommunikációnkat. Csenger jó híre így Toronto-ba is eljuthat .

forrás:/Csengeri Helytörténeti Múzeum (facebook)/