2021. márc.
  Újjáéled a " Kisuccai " paraszttornác
Kategória: Egyéb - Közzétette: admin

A Csengeri Helytörténeti Múzeum a Kubinyi Ágoston Program legutóbbi fordulójában – az elmúlt évekhez hasonlóan –sikeresen pályázott a múzeum udvarán korábban már felállított „Kisuccai” paraszttornác teljeskörű helyreállításának megvalósítására.

Újjáéled Ns. Apáthy György és neje, Erdős Zsófia által 1865-be építtetett lakóházának tornáca a Múzeum udvarán….

Célunk, a szabadtéri néprajzi gyűjteményünk teljessé válásának elérése, egy jellegzetes csengeri parasztház utcafronti és udvarának látványának felidézése a leghitelesebb módon.

Ezért korabeli ajtó valamint az utcai és udvari ablakok lettek beépítve, amelyek később a vakolt és fehérre meszelt falfelületen érvényesülnek igazán. A tornác természetesen műemlékjellegű téglával lesz borítva.

A munkálatok e hét csütörtökén kezdődtek meg, és Szakács Ferenc vállalkozó szakszerű kivitelezésében a tornác nemsokára teljes szépségében lesz látható